Z kartą kredytową na wakacje, którą wybrać?

17 lipca
17:54 2017

Karta kredytowa pozwala na wykorzystanie środków w ramach limitu udzielonego przez bank. Zabierając taki płatnik ze sobą na wakacje, możemy nim płacić za zakupy, w restauracji, na stacji benzynowej czy też w hotelu. Którą kartę kredytowa wybrać na wakacyjny wyjazd w 2016 roku?

Karty kredytowe – czy zawsze trzeba za nią płacić?

Karta kredytowa jest formą kredytu udzielonego przez bank. Aby otrzymać tego rodzaju płatnik, klient musi wykazać się zdolnością kredytową, czyli posiadać stały dochód. Za udostępnianie, a nawetsamo wydanie karty kredytowej, bank pobiera opłaty. Czasami możemy skorzystać z oferty promocyjnej, w ramach której możemy tych opłat uniknąć, spełniając wymagania banku, np. dokonując bezgotówkowych transakcji z karty na określoną kwotę. Limit przyznawany przez bank zależy od zdolności kredytowej oraz dochodów klienta. Najczęściej banki przyznają kilkukrotność miesięcznych zarobków, choć zdarzają się także wyższe kwoty.

Kredyt nie zawsze darmowy

Każda karta kredytowa posiada okres bezodsetkowy. Jest to cykl rozliczeniowy, który trwa do 30 do 60 dni. Jeśli w trakcie tego okresu wykorzystamy środki z karty i je spłacimy, wtedy nie zapłacimy odsetek za wykorzystany limit. W sytuacji, gdy nie uda nam się spłacić kredytu na karcie przed rozliczeniem cyklu przez bank, wtedy od wykorzystanej i niespłaconej sumy bank naliczy nam oprocentowanie.

Karta kredytowa za granicą

Szukając karty kredytowej na wakacje, powinniśmy zwrócić uwagę na opłaty związane z wypłatą gotówki z bankomatu, najczęściej banki naliczają za to kilka procent od transakcji. W sytuacji, gdy wyjeżdżamy za granicę, warto przeanalizować koszty przewalutowania oraz opłaty za korzystanie z bankomatów zagranicznych.

Najlepsze karty kredytowe na wakacje 2016

Lp.

Nazwa Banku

Nazwa karty

Oprocentowanie

Maksymalny limit

Długość okresu bezodsetkowego

Prowizja za wypłatę gotówki 

1.

T-Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa MasterCard

 

7,6%

40 000 zł

58 dni

4% min. 10 zł

2.

Bank Pocztowy

Pocztowa Karta Kredytowa

8%

20 000 zł

55 dni

3% min. 5 zł

3.

Toyota Bank

Toyota Black Pearl

8,3%

8 000 zł

56 dni

3% nie mniej niż 7,5 zł

4.

Deutsche Bank Polska

Karta IQ Word Mastercard

9%

150 000 zł

56 dni

4% min. 10 zł

 

5.

Bank BPH

Karta Fair

9,75%

20 000 zł

54 dni

4% nie mniej niż 9,5 zł

W ramach niektórych kart kredytowych mamy możliwość skorzystania z różnych promocji, programów rabatowych lub partnerskich. Jeśli zależy nam na tego typu usługach, powinniśmy zapoznać się z ofertami kart kredytowych następujących banków: mBanku, Raiffesen Polbanku lub Citi Handlowego.