Daje szansę nawet zadłużonym

14 maja
09:29 2014

O leasingu w Polsce zrobiło się głośni dopiero kiedy przedsiębiorcy zaczęli mieć kłopoty z uzyskaniem kredytów bankowych, mimo iż sam leasing funkcjonował już w Polsce od wielu lat. Wcześniej najczęściej jako leasing samochodowy bowiem na początku leasing samochodowy był najbardziej znanym leasingiem. Obecnie w leasing można już wziąć dosłownie wszystko.

Warto dodać że również banki zaangażowały się w biznes leasingowi i na przykład o ile niekoniecznie chcą udzielać kredytów polskim przedsiębiorcom o tyle leasing bankowy jest dość przyjazna formą bankową i często w ofercie leasingowej banków można dostrzec również leasing bez bik. Czy leasing bez bik jest tylko forma reklamową to najlepiej to sprawdzić. Ale są jeszcze inne oferty firm leasingowych gdzie leasing bez bik jest stosowany i warto o taką formę leasingu się starać jeżeli w przeszłości na przykład miało się jakieś kłopoty ze spłata kredytów. O leasing bez bik łatwiej jest się starać niż na przykład o kredyty bez bik.

Co to jest zatem ten leasing bez bik? Jest to forma leasingu gdzie nie sprawdza się czy wcześniej starający się o leasing miał kłopoty ze spłata swoich zobowiązań. Tak opinię można sprawdzić w biurze informacji kredytowej ale banki oraz firmy leasingowi często odstępują od tej formy sprawdzania swoich klientów. Być może to kryzys sprawił że przedsiębiorcy zainteresowali się leasingiem, ponieważ nie mieli już takich możliwości finansowania swoich firm gotówką z banków. Poza tym przekonali się że leasing jest bardziej ekonomiczna formą finansowania firm. Jest po prostu tańszy od kredytów bankowych. Poza tym [przedsiębiorcy nie angażują swoich środków finansowych a tylko płaca raty leasingowi biorąc w leasing konkretne produkty.

Oczywiście jest wiele form leasingu i tylko od leasingobiorcy zależy jaka formę wybierze. Jedne są bardziej ekonomiczne inne mniej i dlatego aby wybrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązanie trzeba ofertę leasingowi dokładnie przeanalizować.