Gdzie po bezpłatne konto internetowe dla firm?

20 maja
18:10 2017

Każdy przedsiębiorca, posiadający firmę małą, średnią czy dużą, potrzebuje firmowego rachunku. Bardzo ważne jest, żeby takie konto było dostępne 24 godziny na dobę i najlepiej – darmowe. Sprawdźmy zatem, gdzie zgłosić się po bezpłatne konto dla przedsiębiorstwa. 

Prowadzenie firmy wiążę się z częstym korzystaniem z rachunku bankowego. W związku z tym, warto wybrać takie konto, które nie będzie dodatkowo obciążać finansów przedsiębiorstwa. Właściciele firm często korzystają z przelewów i wypłat gotówkowych z bankomatów. Dobry bank powinien zapewnić swoim klientom darmowy dostęp do niezbędnych w działalności usług. W dobie nowoczesnych technologii, jak Internet i smartfony, bardzo wygodne dla przedsiębiorcy jest korzystanie z mobilnych aplikacji bankowych, które pozwolą mu na bieżąco mieć dostęp do posiadanych środków finansowych z każdego miejsca.

W Internecie jest mnóstwo ofert proponujących przedsiębiorcom świetne warunki korzystania z rachunku bankowego. Aby założyć takie konto, trzeba złożyć odpowiednie dokumenty. Przede wszystkim, należy wypełnić wniosek, posiadać dowód osobisty oraz informacje o nadanych numerach NIP i REGON. Wszystkie dokumenty przesyła się przez Internet, następnie kurier dostarcza umowę do podpisania.

Wśród bezpłatnych darmowych kont internetowych najlepiej przedstawia się oferta Idea Banku, w którym przedsiębiorca nie zapłaci za otwarcie i prowadzenie rachunku, a do tego może bezpłatnie i bez limitu wykonywać przelewy elektroniczne.

W ING Banku Śląskim właściciel firmy również nie płaci za prowadzenie rachunku, ale tylko w przypadku, gdy jest aktywnym klientem, w innej sytuacji musi zapłacić za tą usługę 9 złotych. Tak samo jest w przypadku przelewów, bezpłatne są tylko dla aktywnych przedsiębiorców, dla pozostałych koszt takiej transakcji to 0,90 złotych.

Deutsche Bank zapewnia darmowe konto firmie, która wykona co najmniej jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu. Dodatkowo bank oferuje bezpłatne konto oszczędnościowe.

mBank nie pobiera od przedsiębiorców prowizji za otwarcie i prowadzenie rachunku, ale tylko 5 przelewów internetowych w miesiącu można wykonać za darmo.

Poszukując dobrego konta internetowego dla swojej firmy, warto zastanowić się, z jakich usług będziemy najczęściej korzystali. Następnie należy poszukać jak najkorzystniejszej oferty, mając na uwadze nasze oczekiwania. Warto także dokładnie zapoznać się z proponowanymi przez banki warunkami, ponieważ nie każde konto pozornie darmowe rzeczywiście nie wiąże się z opłatami.